Wyprzedaż! Puma Uniwersal 069 EW 500ml Zobacz większe

Puma Uniwersal 069 EW 5l

Nowy produkt

Środek chwastobójczy, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu jarym.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

690,00 zł brutto

Więcej informacji

Środek działa systemicznie, jest pobierany jest przez zielone części roślin a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania to jest do stożków wzrostu pędów i korzeni. Po upływie 2-3 dni od wykonania zabiegu, wzrost chwastów ulega zahamowaniu. Działanie środka widoczne jest po upływie 2-4 tygodni od zastosowania w zależności od warunków atmosferycznych Puma Uniwersal 069 EW niszczy najskuteczniej chwasty jednoliścienne od fazy dwóch liści do końca fazy krzewienia niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej.

Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny.

Chwasty odporne np.: kostrzewy, perz właściwy, wiechlina roczna, życice, rośliny dwuliścienne.

Dawki, terminy, zastosowanie mieszalność z innymi środkami:

Środek stosować po wschodach zbóż, od fazy dwóch liści do końca fazy krzewienia chwastów jednoliściennych.

Pszenica ozima

Zwalczanie miotły zbożowej:wiosną po ruszeniu wegetacji

- Zalecana dawka: 1-1,2 l/ha.

Do jednoczesnego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych: wiosną Środek można stosować łącznie ze środkamiSekator 125 OD lub Granstar 75 WG w dawce: Puma Uniwersal 069 EW 1,2 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/ha lub Puma Uniwersal 069 EW 1,2 l/ha + Granstar 75 WG 20 g/ha.

Zalecanych mieszanin do jednoczesnego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych nie stosować później niż w fazie 4-6 liści miotły zbożowej.

Jęczmień jary

Zwalczanie owsa głuchego: Środek stosować w fazie krzewienia jęczmienia najpóźniej do początku fazy strzelania w źdźbło.

Zalecana dawka:0,8-1 l/ha.

Do jednoczesnego zwalczania owsa głuchego i chwastów dwuliściennych środek stosować łącznie ze środkami Sekator 125 OD, Granstar 75 W lub Chwastox Turbo 340 SL w dawkach:

Puma Uniwersal 069 EW 1 l/ha + Sekator 125 OD 0,1 l/ha lub

Puma Uniwersal 069 EW 1 l/ha + Granstar 75 WG 20 g/ha.

lub Puma Uniwersal 069 EW 1 l/ha + Chwastox Turbo 340 SL 2 l/ha.

Zalecanych mieszanin do jednoczesnego zwalczania owsa głuchego i chwastów dwuliściennych nie stosować później niż w fazie 4 liści owsa głuchego.

Pamiętaj...

Wiosną oziminy warto skontrolować pod kątem skuteczności zabiegu zwalczającego miotłę zbożową. Jeśli niezbędny okaże się zabieg korekcyjny należy użyć substancje inne od tych stosowanych jesienią.

ETYKIETA

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Puma Uniwersal 069 EW 5l

Puma Uniwersal 069 EW 5l

Środek chwastobójczy, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu jarym.

Produkty powiązane

projekt i realizacja: amill.pl