Fusialde Forte 150 EC 1l Zobacz większe

Fusilade Forte 150 EC 1l

Nowy produkt

Środek chwastobójczy w formie koncentratu do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu).

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

135,00 zł brutto

Więcej informacji

Środek wykazuje działanie układowe. Pobierany jest poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Zamieranie chwastów widoczne jest po upływie 2-3 tygodni od opryskiwania. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Chłodna pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. W warunkach suszy skuteczność działania środka Fusilade Forte 150 EC na perz może ulec obniżeniu.

Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów.Chwasty jednoroczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np.: perz właściwy) w fazie 4-10 liści.

Chwasty wrażliwe na środek: w dawce 0,5-0,75 l/ha, np.: samosiewy zbóż,

w dawce 0,75-1 l/ha, np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, włośnica zielona, włośnica sina.

w dawce 2-2,5 l/ha, np.: perz właściwy, wiechlina zwyczajna.

Chwasty odporne, np.: rośliny dwuliścienne, wiechlina roczna

Burak cukrowy, pastewny, ćwikłowy

Opryskiwać od wytworzenia przez rośliny buraka pierwszej pary liści do momentu zakrycia przez roślinę uprawną nie więcej, niż 50% międzyrzędzi.

Zalecana dawka: 0,5 -2,0 l/ha.

Plantacje nasienne – opryskiwać po wytworzeniu pierwszej rozety, do fazy osiągnięcia przez pędy nasienne wysokości 10-15 cm

Bobik, Groch, Peluszka, Łubin:

Opryskiwać nie wcześniej, niż po wykształceniu przez rośliny uprawne 2-3 liści.

Ziemniak:

Opryskiwać po zakończeniu uprawy międzyrzędowej (po wschodach roślin ziemniaka, lecz przed zakryciem międzyrzędzi).

W celu równoczesnego zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych, głównie perzu, stosować łącznie ze środkiem Sencor 70 WG w dawce 0,5 kg/ha, gdy perz znajduje się w fazie 4- 6 liści, chwasty dwuliścienne nie są wyższe niż 3-4 cm, a wysokość roślin ziemniaka nie przekroczyła 15 cm i nie nastąpiło zwarcie międzyrzędzi.

Rzepak ozimy

Środek stosować jesienią, gdy rośliny rzepaku wykształciły co najmniej pierwszą parę liści lub wiosną, nie później niż na początku strzelania rzepaku w pędy: do zwalczania chwastów jednoliściennych jednorocznych (miotła zbożowa w fazie 2-4 liści)

Zalecana dawka: 0,75-1 l/ha. do zwalczania perzu właściwego (w fazie 4-6 liści):

jesienią – zalecana dawka: 1,5-2 l/ha,

wiosną – zalecana dawka: 2-2,5 l/ha.

Do zwalczania samosiewów zbóżZalecana dawka: 0,5-0,75 l/ha.

Uwaga: Dawkę 0,5 l/ha stosować w warunkach korzystnych dla wegetacji rzepaku oraz gdy możliwe jest właściwe pokrycie chwastów cieczą użytkową

Len:

Środek stosować, gdy len osiągnie fazę „jodełki”, to jest gdy wysokość roślin wynosi 6-12 cm.

Zalecana dawka: 0,75-1 l/ha (zwalczanie jednorocznych chwastów jednoliściennych znajdujących się w fazie 2-4 liści), 1-1,4 l/ha (zwalczanie perzu właściwego znajdującego się w fazie 4-6 liści).

Uwagi: 1. Środka nie stosować łącznie ze środkami do zwalczania chwastów dwuliściennych.

2. Zabieg zwalczania chwastów dwuliściennych na plantacji lnu można wykonać na 5- 6 dni przed zastosowaniem lub w 5-6 dni po zastosowaniu środka.

3. Środka nie stosować na plantacjach roślin porażonych przez choroby lub uszkodzonych przez szkodniki (np.: pchełkę lnową, wciornastki).

Środek można ponadto stosować w uprawach:

 1. Cebula

 2. Pietruszka

 3. Marchew

 4. Kostrzewa czerwona ( na ziarno)

 5. Ogórek

 6. Chrzan

 7. Czosnek

 8. Pomidor 

 9. Seler

 10. Kapusta

 11. Por

 12. Groch

 13. Uprawy zielarskie

Więcej szczegółów w etykiecie.

Pamiętaj...

Pod uprawę truskawek przeznaczamy stanowiska wolne od perzu i innych chwastów trwałych, gdyż po posadzeniu sadzonek takie chwasty będą praktycznie nie do zwalczenia.

ETYKIETA 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Fusilade Forte 150 EC 1l

Fusilade Forte 150 EC 1l

Środek chwastobójczy w formie koncentratu do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu).

Produkty powiązane

projekt i realizacja: amill.pl