Glean Strong 54 WG 120g Zobacz większe

Glean Strong 54 WG 120g

Nowy produkt

Glean Strong 54 WG jest herbicydem, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

82,00 zł brutto

Więcej informacji

Glean Strong 54 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu układowym, pobieranym poprzez liście oraz korzenie roślin i szybko przemieszczanym w całej roślinie. Wzrost chwastów zostaje zahamowany 6 godzin po zastosowaniu środka. Działanie środka rozpoczyna się w stożkach wzrostu, które żółkną w przeciągu kilku dni. Następnie liście chwastów stają się białe, brązowe lub zasychają i chwasty zostają zniszczone od 1 do 3 tygodni po zastosowaniu środka (w zależności od gatunku chwastu i warunków środowiskowych). Środek zwalcza również chwasty z rodziny kapustowatych (zgodnie z listą poniżej) będące wektorami sprawcy kiły kapusty. Środek stosować na młode, szybko rosnące chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Przy przewadze zachwaszczenia miotłą zbożową zabieg wykonać najlepiej przed wschodami lub po wschodach miotły, do fazy trzech liści właściwych. Gdy na polu przeważa przytulia czepna opryskiwać po wschodach chwastu, do fazy dwóch okółków przytuli czepnej.

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, dymnica pospolita, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, mlecz polny, niezapominajka polna, ostróżeczka polna, poziewnik szorstki, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty średniowrażliwe: wiechlina roczna.

Chwasty średnioodporne: chaber bławatek, ostrożeń polny, perz właściwy.

Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 120 g/ha

Termin stosowania: Zabieg wykonać jesienią.

a) W przypadku pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta środek stosować: – po siewie, ale przed wschodami rośliny uprawnej (BBCH00) lub – po wschodach - od początku fazy pierwszego liścia zboża, do końca fazy krzewienia (BBCH 11 - 29)

b) W przypadku jęczmienia ozimego środek stosować po wschodach - od początku fazy pierwszego liścia zboża, do końca fazy krzewienia (BBCH 11 - 29).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Po zastosowaniu środka DuPont Glean Strong 54 WG roślinami następczymi mogą być po upływie:

− 9 miesięcy - wyłącznie zboża oraz rzepak ozimy,

− 16 miesięcy - pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny,

− 24 miesięcy - można uprawiać wszystkie rośliny.

Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej zaleca się wykonanie orki. Nie zaleca się uprawy warzyw, roślin ozdobnych, cebulowych, krzewów i drzew po zastosowaniu środka DuPont Glean Strong 54 WG. W przypadku konieczności likwidacji plantacji traktowanej środkiem DuPont Glean Strong 54 WG, po wykonaniu orki można uprawiać wyłącznie pszenicę jarą i jęczmień jary.

Warto pamiętać...

Wiosną oziminy warto skontrolować pod kątem skuteczności zabiegu zwalczającego miotłę zbożową. Jeśli niezbędny okaże się zabieg korekcyjny należy użyć substancje inne od tych stosowanych jesienią.

ETYKIETA

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Glean Strong 54 WG 120g

Glean Strong 54 WG 120g

Glean Strong 54 WG jest herbicydem, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej.

Produkty powiązane

projekt i realizacja: amill.pl