Bizon 1l Zobacz większe

Bizon 1l

Nowy produkt

Bizon jest środkiem chwastobójczym, stosowanym jesienią, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w zbożach ozimych. 

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

130,00 zł brutto

Więcej informacji

Zastosowanie według upraw:

Zboża ozime:

  1. Pszenica ozima, 

  2. Jęczmień ozimy,

  3. Pszenżyto ozime.

Chwasty wrażliwe na środek w dawce 1 l/ha: chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania.

Diflufenikan jest pobierany przez chwasty w okresie kiełkowania głównie przez liścienie, liście i częściowo przez korzenie, z ograniczonym przemieszczaniem się w roślinie, dlatego jest najbardziej                                   skuteczny w zwalczaniu wschodzących chwastów.

Florasulam jest pobierany głównie przez liścienie, liście i częściowo przez korzenie, wykazując działanie w pełni układowe, pobrany przemieszcza się w całej roślinie.

Penoksulam i florasulam pobrane przez chwasty powodują zahamowanie wzrostu i rozwoju, a w konsekwencji zamieranie chwastów

Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, od fazy siewek do fazy 2-3 liści.

Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

Czy wiesz że...

Jesień to najlepszy okres do zwalcznia miotły zbożowej. Znajduje się ona w początkowej fazie rozwojowej i łatwiej ją wyeliminować.

ETYKIETA

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bizon 1l

Bizon 1l

Bizon jest środkiem chwastobójczym, stosowanym jesienią, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w zbożach ozimych. 
projekt i realizacja: amill.pl