Mocznik N46 Zobacz większe

Mocznik N46

Nowy produkt

Nawóz azotowy łatwo rozpuszczalny w wodzie, alkoholach i ciekłym amoniaku.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

12,00 zł brutto

Więcej informacji

r2_big.jpg

Formuła nawozu:

N 46

Producent:

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Klasa ziarnowa: granule 1-3 mm, nie mniej niż 90%

Gęstość nasypowa: 0,70 – 0,78 kg/dm3

N (azot całkowity): 46%

N (azot amonowy): x

N (azot saletrzany): x

N (azot amidowy) 46%

Przeznaczenie i stosowanie

Mocznik jest bardzo uniwersalnym nawozem do dokarmiania pozakorzeniowego (dolistnego), a przede wszystkim do nawożenia doglebowego. Może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne, przedsiewnie i pogłównie oraz dolistnie w roztworze wodnym o stężeniu dostosowanym do wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej rośliny. Na glebach bardzo kwaśnych, silnie zasadowych lub świeżo zwapnowanych daje mniejsze efekty. 

Mocznika nie wolno mieszać z innymi nawozami azotowymi. Ze względu na higroskopijność można go mieszać na krótko przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S, solą potasową i jedynym nawozem azotowym – siarczanem amonowym.

Korzyści zastosowania

Azot z mocznika jest udostępniany roślinom równomiernie i w związku z tym nie następuje nadmierne gromadzenie szkodliwych azotanów tak w roślinie, jak i w wodzie gruntowej. Straty azotu z gleby są małe. Powstała po hydrolizie forma amonowa wpływa na harmonijny wzrost i rozwój roślin, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Ta forma azotu powoduje dobre ukorzenienie i prawidłowy rozwój roślin od okresu powschodowego, zwiększa ich odporność, a przede wszystkim wpływa na wysoki plon o dobrej wartości biologicznej. Mocznik gwarantuje bezpieczną zawartość szkodliwych azotanów w paszach oraz warzywach i owocach.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Mocznik N46

Mocznik N46

Nawóz azotowy łatwo rozpuszczalny w wodzie, alkoholach i ciekłym amoniaku.

Produkty powiązane

projekt i realizacja: amill.pl